Valimiz Mustafa Masatlı, İl Özel İdaremiz bünyesinde çalışan yönetici ve işçilerle toplantıda bir araya geldi.

Kurumun Destek Hizmetleri Kampüsünde yönetici ve işçilerle buluşarak toplantı yapan  Valimiz, İl Özel İdaresinin  çalışma alanları ve iş sezonu programlarının yanı sıra ülkemizi ve ilimizi ilgilendiren genel konular ile verilen hizmetlerin vatandaşa ulaştırılması hususunda çeşitli konular üzerine talimatlarda bulundu.

 Her çalışanın asli görevinin vatandaşlara en iyi hizmet vermek olduğunu ifade eden Valimiz, bu hizmetlerin ulaştırılması sürecinde personelin, yapılan işi hassasiyetle yerine getirmeleri ve özverili iş bilinciyle hareket etmeleri gerektiğine işaret etti.

İl Özel İdaresinin temel görevinin vatandaşlarımıza kaliteli hizmet ulaştırmak olduğunu anlatan Valimiz, “24 Haziran’da ülkemizin yönetim şekli değişti. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, ana temasına “insan”ı oturtan yeni yönetimle birlikte artık tüm kurumlar vatandaşa hizmet odaklı çalışacak ve kaliteli hizmet üretecek. Bu yönetim anlayışının bir gereği olarak bizlerde gayretli çalışacağız ve vatandaşımıza kaliteli hizmet ulaştıracağız. Bunu yaparken, merkezi yönetimle uyumlu çalışacağız. Tabi burada sizlere büyük görev düşmektedir. Öncelikle yaptığınız işin hakkını vermeli, mesainizi faydalı bir şekilde geçirmelisiniz. Biz vatandaşımıza hizmet ederken haktan, adaletten asla ayrılmamalıyız. Yaptığımız işin hakkını vermeliyiz. Çok büyük bir makine ve araç parkımız var. Bu ekipmanların verimli kullanılması, amacına hizmet etmesi çok önemlidir. Yine tasarruf konusunda çok dikkat etmeliyiz. Kurum ne kadar fazla tasarruf eder, kaynaklarını verimli kullanırsa, çalışanların şartları da o derece iyi olur. Bu konulara dikkat etmenizi istiyorum” dedi.

Ülkemizin gelişmesi ve büyümesini engellemek isteyenlere yönelik herkesin üzerine düşen vazifeyi yerine getirmesi gerektiğine de işaret eden Valimiz, “Ülkemiz, tarihinde istikrarsızlıktan çok çekti. Ne zaman kalkınmaya başlasa, ne zaman iyi konuma gelse hep bir oyun oynanıyor, sürekli sıkıntılar çıkarılıyor. Çok şükür biz bunların üstesinden geliyoruz. Artık ülkemizin hedefleri var. Bu ülke, ilk kez Mustafa Kemal Atatürk’ten sonra kendisine hedefler koydu. Bu hedefler milletimizin, ekonomisine, eğitimine, sağlığına, güvenliğine ve sosyal yaşamına yönelik hedeflerdir. Bugüne geldiğimizde, ülkemizin daha fazla büyümesi, 2023 başta olmak üzere önüne koyduğu tüm hedeflere ulaşması noktasında herkes üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmek durumundadır. Bizim artık terörle, darbelerle kaybedecek vaktimiz yok. Ülkemiz artık önüne bakacak. Bugün dünyanın 17. büyük ekonomisi haline geldik. Bu büyümenin önünü kesmek isteyenlere  pirim vermeyeceğiz. Bu anlamda milletimizin huzurunu kaçırmaya yönelik her türlü faaliyetten, terör örgütünden, onların siyasi uzantılarından ve işbirlikçilerinden uzak duracağız. Hiç kimse bunlara asla pirim vermeyecek. Ülkemiz artık önüne bakacak, hedeflerine ulaşmaya bakacak. Bu anlamda sizlerde birer kamu personeli olarak Devletimizin kalkınması, büyümesi, milletimizin daha müreffeh bir yaşam sürmesi için gayretle özveriyle çalışacaksınız. Birlikte inşallah daha güzel hizmetler yapacağız ve şehrimizi daha iyi noktalara taşıyacağız” diye konuştu.

Valimİz konuşmasının ardından tüm personelle hatıra fotoğrafı çektirdi.

İSAY2 Galeri
 
  
                   
ANA SAYFA   BİRİMLERİMİZ    İLETİŞİM